Day 02: Neoblíbená kniha

2. listopadu 2013 v 14:00 | Anet
Škola noci: Pronásledovaná
Kristin Cast, Phyllis Cast
368 stran
5 dílem série Školy noci


Proroctví se naplnilo, padlý anděl uvězněný po celá tisíciletí v hlubinách země se osvobodil a Zoey Redbirdové a jejím kamarádům nezbývá než utéct ze Školy noci. V podzemních chodbách pod opuštěným nádražím budou v bezpečí před hrůzami, které se odehrávají na povrchu - ale nedostali se jen z jednoho maléru do druhého? Nevyzpytatelná červená mláďata mají svá tajemství, ve tmě se skrývá cosi neviditelného, objevují se další záhadné prorocké básně a Zoey pronásledují podivné, až příliš živé noční můry. Když se však nakonec Zoey ocitne v opravdovém ohrožení života, může za to docela obyčejná žárlivost. Dokáže se budoucí velekněžka postavit pradávnému zlu a vyřešit svoje komplikované vztahy, nebo se do toho jako správná puberťačka jen zamotá ještě víc? Není totiž vůbec jednoduché poznat, kdo je přítel a kdo nepřítel…


Samotný název vypovídá za dost. Padlý anděl povstal, vize smrti se objevují, čím dál častěji a ani básničky nepředpovídají "happyend". K tomu si přičtěte problémy s hormony, bordel v tom, kdo vlastně je váš kluk, s kým jste se otiskli a s kým vyspali, bojujete proti velekněžce, o které víte, že je zlá, bohužel vám to tak nějak nikdo nevěří. Vaše nejlepší kamarádka byla ještě nedávno ovládaná temnotou a vaše schopnosti vlastně nejsou tak velké, jak si všichni okolo (a nejspíš i vy sami) myslí. K tomu si přidejte, že si nejste jistí, jestli ve vás nepřežívá část jedné hodně dlouho mrtvé holky. Představte si tohle všechno a ještě něco k tomu. Modří a červení upíři, mláďata, jasnovidka, padlý anděl, bohyně, básniřka a rozkošný fotbalista... A co dostanete? Guláš? Nééé, Školu noci 5 s podtitulkem Pronásledovaná.

Od dílu, kdy Zoey začala naprosto mixovat kluky, jsem zanechala jakékoliv snahy si ji oblíbit. Bohužel, protože Zoey je naprosto nejhlááávnější postava téhle série a jde zde především právě o ni a (velké bohužel) jejích rozhodnutích, zprotivily se mi knihy i jako celek..
Možná jsem zaujata, z knih už však nejsem nějak nadšená, zvlášť, když je v každé druhé fantasy knize, velice neodolatelnýýýý upírek se "sexy tělem" -.-"

"S přítelem po boku není žádná cesta příliš dlouhá."

Zítra -> Day 03:Kniha, která tě rozesměje
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
OBLÍBENÉ

Vampire Academy
Black Magician Trilogy by Trudi Canavan
The Kingkiller Chronicle by Patrick Rothfuss
Harry Potter by J.K. Rowling
Inheritance by Christopher Paolini
The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Anita Blake by Laurell K. Hamilton
Kate Daniels by Ilona Andrews
Lux

A OSTATNÍ

Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan
Covenant by Jennifer L. Armentrout
Fallen by Lauren Kate
The Chronicles of Narnia by C.S. Lewis
The Hunger Games by Suzanne Collins
House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast
Hush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Lord of the Rings by J.R.R. Tolkien
Evernight by Claudia Gray
Fifty Shades by E.L. James
Firelight by Sophie Jordon
Black Dagger Brotherhood
Mercedes Thompson by Patricia Briggs
Shadow Falls by C.C. Hunter
"Je to síla vlastního přesvědčení, která rozhoduje o úspěchu a ne počet následovníků," R. Lupin