9) Oblíbená postava z nějaké povídky

4. srpna 2013 v 9:00 | Anet

10 days character challenge9 den challenge vymyšlené Knihofil.18

9) Oblíbená postava z nějaké povídky.

Abych řekla pravdu, téhle "výzvy" jsem se bála nejvíc. Při svém akutním nedostatku času, mám tak akorát čas, abych si prohlédla těch několik oblíbených blogů.. A přečwtla si, co je nového a tak. Ovšem mít oblíbenou postavu.. Člověk se s postavou potřebuje seznámit, coš ve většině případů chce číst kapitolovou. No a na to mi času moc nezbývá. Abyste rozuměli, já čítávám povídky. I kapitolové. Ale většinou FF převážně z HP, no a tenhle druh povídek, málokdy přinese novou postavu..
Přesto jsem nezahálela a kvůli tomuto článku jsem začala číst několi kapitolových povídek.. Bohužel jedinou povídku, kterou jsem dočetla do konce, měla příběh, který jsem naprosto nepochopila, většina postav byla povražděna ( pro mě bez zjevného důvodu). - povídka měla 13. kapitol. Brrr. Nikdy víc.. :D

Vlastně půjdu postupně, hlavně podle blogů :D Jako pvní musím zmínit blog, který mám ráda už nějáký ten rok a který nadevšecko zbožňuji -> sileny.blog. Byla jsem sama sebou nucena si vybrat jen jednu postavu. Bohužel jsem zjistila, že si jich spoustu nepamatuji -.-". Přesto jsem si přečetla několik příběhů.. A vybral jsem si no ne tak docela postavu z Pohádek pro nespavce z Vděku stromů. A jak značí název, moje oblíbená postava je strom :D. No přesněji jedn malý dub, který mě zaujal, přestože je tam jen krátce O:) Tenhle stromeček .. No přeštěte si příběh :D Tu
Velmi jsem si oblíbila i Tinu Martinovou z kapitolové povídkyNepřínosná. Abych byla naprosto upřímná, zatím jsem stihla přečíst jen prolog a první kapitolu. Jste pohoršeni? Já také :D Kapitol je 47 + prolog, epilog. Kapitoly jsou dlouhé, mě to však nepříjde a ty dvě kapitoly jsem rychle zhltla. (Hodiny ukazující čas jsou však jiného názoru) Možná je to tím, že samotný příběh mi zní neskutečně lákavě.. Nevím. Prostě jsem si tuto "nepřínosnou" Tinu oblíbila, doslova od první kapitoly..
No a hlavní postava je vlastně z FF HP. Povídku (kapitolovou) jsem četla asi dva roky nazpět. Bohužel blog se mi ani po opakovaných pokusech nepodařilo najít.. No a vzhledem k tomu, že si nepamatuju ani její jméno (štítíte se mě, chápu:D), alespoń vám popíšu vzhled hrdinky a děj příběhu.
........
Ve škole se objevily vzácné artefakty. Pergamen, pero a inkoust. Všechny jsou samostatně a silně ochráněny. A to by to nebyli Poberti, aby po nich nešli.. :D
...
Už je mají. ovšem učitelé prohledávají pokoje podezřelých žáků a naše čtverka bude jedna z prvních na seznamu. Pomoc však příchází z nečekaného zdroje. Adriany (myslím, že se tak jmenuje O:(, nejsem si jistá. Řekněme že ano :)). Skvělé studentky.
Poberti ji nevěří, nemají však na vybranou a předměty u ní schovají. Záhy poté se od Adriany dozvídají, že předměty mají při spojení zvláštní schopnost. Při nakreslení mapy jim inkoust ukáže každého, kdo se v těch místech objeví. A tak vzniká Pobertův plánek. Příběh však nekončí. Sirius se do Adriany zamiluje. Adriana však na konci roku odchází z Bradavic.
Když se o několik desetiletí (2,3? :)) vrací zpět, vypadá stále stejně. Zjišťuje, že Sirius zemřel...
Protože je po válce, Voldemort mrtvý a nastupuje jako učitelka Obrany proti černé magii v Bradavicích.

Doteď si pamatuju závěr povídky. Adriana kráčí po Bradavických pozemcích. Začne sněžit a..

"Na ruku ji dopadla vločka. Věděla, že jí ji poslal on." nebo tak nějak :D

A něco o ní? "Adriana" je Liliina kamarádka. Zdá se tak chytrá (hlavně na lektvary), že se všichni diví, že není v Havraspáru. Pak však odhalí své tajemství Siriusovi- hodí mu do kotlíku svůj vlastní vlas a z jeho břečky (doslova) se stane přímo ukázkový odvar jako vystřižený z učebnice.
Adriana není mudla. Není moták, čarodějka a ani ne tak docela člověk...
Víte ráda bych udělala, naprosto úžasné a napínavé odhalení.. Problém je, že si nepamatuji, co je vlastně zač :(. Má něco společného s draky, správný název už si nepamatuji. :D

No a tak společně se svojí oblíbenou postavou z povídky přikládám i velkou prosbu.. Pokud víte, z jakého blogu tato povídka pochází, prosím o odkaz na blog do komentáře O:) Zkoušela jsem hledat a na googlu jsem zadala několik kombinací hesel jako "James, Sirius, Regulus, Peter, pergamen, inkoust, pero", bohužel se mi nepodařilo nic najít.. Nemůžu si být samozřejmě jistá, že web stále funguje..


No a zítra očekávejte závěr challenge -> Oblíbená postava vůbec.. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Milča Milča | Web | 4. srpna 2013 v 21:31 | Reagovat

Tak to vůbec nevím, jak se ta povídka jmenuje i když bych si jí podle tvého popisu také ráda přečetla!!!
Jinak i já

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
OBLÍBENÉ

Vampire Academy
Black Magician Trilogy by Trudi Canavan
The Kingkiller Chronicle by Patrick Rothfuss
Harry Potter by J.K. Rowling
Inheritance by Christopher Paolini
The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Anita Blake by Laurell K. Hamilton
Kate Daniels by Ilona Andrews
Lux

A OSTATNÍ

Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan
Covenant by Jennifer L. Armentrout
Fallen by Lauren Kate
The Chronicles of Narnia by C.S. Lewis
The Hunger Games by Suzanne Collins
House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast
Hush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Lord of the Rings by J.R.R. Tolkien
Evernight by Claudia Gray
Fifty Shades by E.L. James
Firelight by Sophie Jordon
Black Dagger Brotherhood
Mercedes Thompson by Patricia Briggs
Shadow Falls by C.C. Hunter
"Je to síla vlastního přesvědčení, která rozhoduje o úspěchu a ne počet následovníků," R. Lupin