6) Postava, která prošla největším vývojem

1. srpna 2013 v 10:00 | Anet
10 days character challenge

6 Challenge by Knihofil.18

6) Postava, která prošla největším vývojem

První, co mě napadlo, bylo, že tohle bude vážně sranda :D. No fakt. Když se to tak vezme většina postav se vyvíjí a mění, když o nich čtete. Alespoň trošičku. Nikdo nezamrzne na místě nebo s ním nic nepohne, když se kolem něj dějí věci. Naše zkušenosti, vzpomínky nás mění... A to samé platí pro postavy v knihách.. A tak jsem si dneska sedla ke své milované knihovničce a brala jednu knihu po knize do ruky a přemýšlela jsem o všech aspoň trošku důležitých postavách. No a .. došala jsem k těmto:
Roran ze série odkazu Dračích jezdců /Christopher Paolini/. Dlouho jsem přemýšlela, jestli se mám zařadit Eragona. Pak jsem si vzpomněla, jak se na začátku knihy pral se svým bratrancem Roranem ve stodole. Roran byl skoro stejně starý a za nedlouho poté odcházel za prací z vesnice. Toto byl začátek příběhu. Inu a co bylo na konci? Roran zachránil svou vesnici, stal se slavným válečníkem, manželem a otcem. Ve vardenském vojsku postupoval rychle nahoru a nejednou dostal úkoly, které byly nemožné. A přesto je vždy dokázal splnit. Roran se změnil v Rorana Kladivo, jednoho z mála lidí, jenž byli navrhnuti na královský trůn. A tak se nakonec z chudého farmářského chlapce stal slavný muž a hrabě s majetkem a rodinou. A dokázal to prakticky naprosto sám. Narozdíl od Eragona od nikoho nedostal žádné moudré rady. A proto sem patří :)
Regin ze Soney /Trudi Canavan/. Jestli jste četli pouze Triologii o černém mágovi, tak jste změnu nezaznamenali. Já však četla i Triologii zrádkyň. Á... změnil se. Těm, kdo ho neznáte: Zprvu to byl mladý nafoukaný novic z bohaté rodiny, který na Univerzitě nedokázal snést dívku z chudiny. -> Pak byl ochoten figurovat jako návnada v plánu, který měl k dokonalosti hodně daleko a při kterém mohl přijít o život. -> A o dvacet let později se konečně projevil jako muž, který je hoden svého jména a titulu, když.. No přečtěte ci knihu O:) :DA tak se nakonec dostáváme ke hlavní postavě Cesty zastíny, Hranici stínů a Za stíny. Totiž Kylar Stern...
Jmenoval se Azoth. Jedenáct let žil na ulici jako gildovní krysa. Jako sirotek. Toužil se dostat pryč. A už nikdy se nebát. A tak se upsal Durzo Blintovi jako učedník. Jako wetboy. Jako nájemný vrah. Přišel k novém jménu, titulu i životu. Začal se cvičit v zabíjení. Neúnavně.Ovšem nebyl schopen projevit svůj Talent. Stále byl jenom assasínem.


Zjišťuje, že mu chybí převaděč. /část mysli potřebná k používání Talentu, tedy magie/ Avšak je ideální kandidát na nositele ka'kari. To také získá a stává se víc, než pouhým zabijákem, či mágem. Je Kakafier. Nositel černého ka'kari. Soudce. Porodce. Kat..

Chápu, že pro vás, kdo jste trilogii Noční anděl nečetli, je to nejspíš jen jedna velká snůška nesmyslů :) :D A ani se nedivím. Takže, co takové malé shrnutí?
Nejprve je Azothem malým ustrašeným chlapcem, jenž se prostě už nikdy nechce bát. Poté se stává Kylarem Sternem, ve dne šlechticem a v noci wetboyem, který se zmítá mezi svým výcvikem a svědomím. A nakonec je Nočním andělem, kakafierem, jenž vidí až na dno vaší duše.
Inu. Podle mého názoru, neznám postavu s větším vývojem...

Ve dne šlechtic............................................................................V noci wetboy


Tak a zítra? :D 7) Postava, kterou chci potkat.. Nad tím se asi budu pořádně zamýšlet :D :))

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 2. srpna 2013 v 10:57 | Reagovat

Rorana veľmi rada nemám, ale nedá sa popierať, že prešiel veľkým vývojom od začiatku príbehu až do konca :D

2 Anet Anet | Web | 2. srpna 2013 v 11:25 | Reagovat

Taky až taky nemusím, ale rozhodně sem patří :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
OBLÍBENÉ

Vampire Academy
Black Magician Trilogy by Trudi Canavan
The Kingkiller Chronicle by Patrick Rothfuss
Harry Potter by J.K. Rowling
Inheritance by Christopher Paolini
The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Anita Blake by Laurell K. Hamilton
Kate Daniels by Ilona Andrews
Lux

A OSTATNÍ

Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan
Covenant by Jennifer L. Armentrout
Fallen by Lauren Kate
The Chronicles of Narnia by C.S. Lewis
The Hunger Games by Suzanne Collins
House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast
Hush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Lord of the Rings by J.R.R. Tolkien
Evernight by Claudia Gray
Fifty Shades by E.L. James
Firelight by Sophie Jordon
Black Dagger Brotherhood
Mercedes Thompson by Patricia Briggs
Shadow Falls by C.C. Hunter
"Je to síla vlastního přesvědčení, která rozhoduje o úspěchu a ne počet následovníků," R. Lupin