1) Oblíbená ženská postava

27. července 2013 v 23:56 | Anet

10 days character challenge
Účastníte se občas nějaké té blogové challenge? Ne? Měli byste je to sranda. :D

"Výzvu" jsem objevila na blogu Nikiroovy, jenž ji objevila na blogu knihofil18, která je autorkou :)


Musím říct, že jsem se nad touhle otázkou zamyslela pořádně teprve při tomhle článku. Přece jen většina knižních hrdinek, obzvláště ty z YA, si většinu knihy škvaří mozek nad tím s kým by se tak mohli vyspat, popřípadě jsou z nich ukňourané chudinky, které nemají nic lepšího na práci, než přemýšlet, jak zaujmout toho "úžasného kluka z vyššího ročníku" (který většinou nebývá člověk- upír, anděl, vlkodlak..). Velice dobrým příkladem je Zoey Redbird ze školy noci /P. C. a Kristin Cast/, či taková Bella ze Stmívání, která (jak se s oblibou vyjjadřuji) první polovinu prvního filmu prostě jenom -promiňte mi ten výraz- čumí s otevřenou pusou, jako by se praštila do hlavy. - Áno nečetla jsem knížku. Ani jednu. Film mě příliš nudil -.-".Musím říct, že jsem se nad touhle otázkou zamyslela pořádně teprve při tomhle článku. Přece jen většina knižních hrdinek, obzvláště ty z YA, si většinu knihy škvaří mozek nad tím s kým by se tak mohli vyspat, popřípadě jsou z nich ukňourané chudinky, které nemají nic lepšího na práci, než přemýšlet, jak zaujmout toho "úžasného kluka z vyššího ročníku" (který většinou nebývá člověk- upír, anděl, vlkodlak..). Velice dobrým příkladem je Zoey Redbird ze školy noci /P. C. a Kristin Cast/, či taková Bella ze Stmívání, která (jak se s oblibou vyjjadřuji) první polovinu prvního filmu prostě jenom -promiňte mi ten výraz- čumí s otevřenou pusou, jako by se praštila do hlavy. - Áno nečetla jsem knížku. Ani jednu. Film mě příliš nudil -.-".
Jak už jsem tedy "naznačila" ve výše napsaném textu, opravdu rozumných a dobrých ženských postav moc není. Rozhodně jich je méně, než bych byla normálně ochotná přiznat. Ovšem najdou se samozřejmě i ty, která mám opravdu ráda :))
Bohužel pak nastal těžký okamžik :D -> Když už jsem si konečně vybrala ty opravdu skvělé, byl výběr mezi nimi opravdu těžký. Za zmínku určitě stojí Nasuada z Eragona /Christopher Paolini/, jenž dokázala udržet své nečekaně nabité postavení jako vůdkyně vzbouřenců a dělala všechno vždy v jejich zájmech, přestože se někdy lišily od těch jejích. Bianca ze série Evernight /Claudia Gray/, jenž kvůli své lásce zašla dál, než kterákoli dívčí hrdinka na kterou si dokážu vzpomenout.A samozřejmě Arriane z Pádu /Lauren Kate/, která mi už od začátku knihy přišla nejen tajemná, ale naprosto úžasná.. Přece jen držela několik století/tisíciletí? se svým přítelem. Což u mě rozhodně něco znamená.
Je jich rozhodně víc, přesto nejvíc pro mě za zmínku stojí právě tyhle.
A kdo u mě nakonec vyhrál? Musím říct, že jsem si dost pozdě vzpomněla na moji oblíbenou knižku. A vlastně i film. Hunger games. A jak už asi tušíte, první místo vyhrála Katniss Everdeen. Proč? Protože si narozdíl od tolika dalších postav na nic nehrála. Nepřetvařovala se. Protože (na mě osobně) obrovsky zapůsobilo, když se přihlásila do arény místo své sestry. A protože ikdyž si nemohla vybrat mezi dvěma kluky, neskákala s každým z nich na střídačku do postele. -.-"
myslím, že spoustu z vás asi zná dalších několik mnohem lepších ženských postav. Mě zaujalo, že si dokázala poradit a nejspíš to hlavní- že vždy jednala podle svých jednání :)


Tak tohle je moje nejoblíbenější ženská postava. Nejspíš se to za pár let změní. Možná i příští týden. Kdoví? :) Každopádně zítra můžete očekávat tu mužskou:))

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
OBLÍBENÉ

Vampire Academy
Black Magician Trilogy by Trudi Canavan
The Kingkiller Chronicle by Patrick Rothfuss
Harry Potter by J.K. Rowling
Inheritance by Christopher Paolini
The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Anita Blake by Laurell K. Hamilton
Kate Daniels by Ilona Andrews
Lux

A OSTATNÍ

Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan
Covenant by Jennifer L. Armentrout
Fallen by Lauren Kate
The Chronicles of Narnia by C.S. Lewis
The Hunger Games by Suzanne Collins
House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast
Hush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Lord of the Rings by J.R.R. Tolkien
Evernight by Claudia Gray
Fifty Shades by E.L. James
Firelight by Sophie Jordon
Black Dagger Brotherhood
Mercedes Thompson by Patricia Briggs
Shadow Falls by C.C. Hunter
"Je to síla vlastního přesvědčení, která rozhoduje o úspěchu a ne počet následovníků," R. Lupin