Ples a maska

5. února 2013 v 15:19 | Anet

,,Hej, Evansová," křikl kdosi a Lili se automaticky otočila. K její smůle to byl samozřejmě on. Jako by jí jednou nemohl dát pokoj, pomyslela si.
,, Co zase chceš Pottere ?" vyštěkla a ještě než stačil odpovědět, dodala ,,A na žádný rande s tebou rozhodně nejdu!"
,,Ale no ták, jednou tě přece musí přestat bavit mě odmítat," křikl James, jenže než stačila Lili odpovědět, dav ji odnesl do Velké síně.
,,Člověk by řekl, že jeho přestane bavit tě pořád zvát," broukla její kamarádka Adriana jakoby nic, když si sedaly ke snídani. Lily se jenom sklonila k vločkám a ignororvala kamarádčin pohled.
,,Ale no tak Evansová nemůžeš mě pořád odmítat," ozval se jí kousek od ucha povědomý hlas. Lily zvedla hlavu a pochmurně se zamračila na rozesmátého spolužáka, který stál nad ní.
James se, ale nedal jejím výrazem vyvést z míry a bez okolků si sedl vedle ní, zatímco Sirius si s okoutlujícím úsměvem sedl vedle Adriany.
,,Ahoj," pozravil Adrianu a dál se na ni culil. Adriana naproti tomu nasadila znechucený výraz a sklonila se ke svému talíři.
,,Ale ano Pottere můžu." odpověděla mu Lily a snažila se vložit do hlasu tolik otrávenosti, aby i jeho by to mohlo přimělo k ústupu. Bezvýsledně.
,,No tak si prostě počkám, až tě to přestane bavit," řekl a s úsměvem se zakousl do jablka. Chvíli bylo ticha a Lili zadoufala, že už se vyhne jakýmkoliv snahám ji kamkoliv pozvat.
O tom, že se James Potter snaží s ní jít na rande věděla většina učitelského sboru, všichni z nižších ročníků a ikdyž vyšší třídy okázale ignorovali mladší studenty, o tomhle věděli i oni. Když to Lily sečetla, vyšla jí celá škola. Bezva.
,, Víš o tom, že za čtrnáct dní je školní ples pro studenty od pátého ročníku výš ?" zeptal se jí James a výjmečně nehalekal na všechny okolo, aby ho slyšeli. Nejspíš to ji donutilo ho neignorovat.
,,To ví každý," řekla a přitom se vyznamně podívala na Adrianu. Už to bylo skoro týden, co se bavili, jestli jí dá aspoň v tomhle směru Potter pokoj.
,, No víš říkal jsem si, jestli tě už někdo pozval ?" zeptal se a Lili v jeho hlasu zaznamenala nejistotu. Trochu jí to zmátlo, že zrovna v tomhle směru si je nejistý. Zvlášť, když nevynechal jedinou možnost, aby se jí nezeptal, jestli s ním nepůjde na rande. Ještě než však řekla jediné slovo, promluvil Sirius.
,, Tou otázkou, kterou James zamumlal, ti chtěl vyjádřit, že by s tebou chtěl jít. Což mi připomíná," řekl a podíval se zpátky na Adrianu,, nešla bys se mnou na ples ?" Adriana chvilku vypadala, že přemýšlí jestli jí za to stojí a až po chvíli odpověděla.
,, Když to tak spočítám Siriusi, tak s polovinou holek z šestého ročníku si ještě nic neměl. Takže bys radši měl utíkat za některou z nich. Budeš vypadat víc frajersky, když budeš mít starší partnerku," zchladila ho Adriana a sklonila se opět ke své snídani. Naproti tomu Sirius na ni jenom tiše zíral.
Lehký dotek na rameni ji donutil, obrátit se zpátky k Jamesovi.
Teď na ni vysílal nervózní pohledy, což jí donutilo nad jeho otázkou zapřemýšlet víc než kdy dřív. Přesto věděla, co odpoví.
,, Ehmn, promiň ale ne," řekla a snažila se vyhnout jeho pohledu. Ucítila, jak na chvíli strnul, potom vyskočil a zmizel mezi studenty.
Nenadálý odchod Siriuse přerušil v rozhovoru s Adrianou. Chvíli se jenom díval směrem, kterým James zmizel a potom se otočil k Lily. K jejímu překvapení se tvářil smutně.
,, Víš Evansová na to, aby tě pozval, sbíral odvahu asi čtrnáct dní a ikdyž ne od tebe slyší už pár let, tentokrát opravdu doufal v jinou odpověď," s těmi slovy se zvedl a vydal se hledat kamaráda.
*
,,Jsi připravená ?" zeptala se jí kamarádka, když si natahovala masku.
,,Ale jó," odpověděla Lily.
,,Neříkáš to nějak nadšeně," zahudrovala Adriana ,,A proč si vlastně odmítla Jamese ?"
,,A proč ty Siriuse ?" odpověděla otázkou. Adriana se, ale jenom tajuplně usmála a Lily na ni vyteštila oči.
,,Tak za prvé Sirius je děvkař, to ví přece celá škola. Naproti tomu pokud vím, tak James s nikým ani nechodil a na rande zval jedině tebe. A za druhé já jsem ho neodmítla. Já tam totiž s ním jdu," řekla a Lily na ni jen dál tiše třeštila oči.,, No tak proč jsi ho odmítla?" nedala se Adriana.
,,Já vlastně nevím," přiznala se zrzka ,,Asi síla zvyku. A navíc pořád na někoho mětá kletby," s tím vyšla z pokoje a spolu s Adrianou zamířily do Velké síně.
*
,,Pohni si Dvanácteráku," vykřikl Sirius. Stál ve společenské místnosti u paty schodiště k ložnicím. Na sobě měl černý společenský hábit a v ruce držel rudou masku. Kolem něj procházeli holky ve společenských šatech a s pohihňáváním se na něj ohlíželi nebo mu zamávali. Sirius si jich však moc nevšímal, místo toho s podupáváním sledoval schodiště.
Konečně se na schodech objevil James ve stejném společenském hábitu jako Sirius, v ruce však držel zelenou masku. Nervózně se rozhlížel po společenské místnosti.
,,Jseš si jistý ?" zeptal se s vydatnou dávkou nervozity v hlasu. Sirius na ten dotaz přikývl a když mu James neviděl do tváře, protočil oči.
Když dorazili do Velké síně, poslední čemu se podobala, byla Velká síň. Místo čtyř dlouhých stolů s lavicemi pro každou z kolejí tu byly desítky menších stolků lišící se akorát počtem lidí, kteří se mohli k nim posadit. Sirius i s Jamesem jistým krokem zamířil k jednomu ze stolků na kraji místnosti.
Sotva se však posadili Sirius s úsměvem vyskočil a došel až k Adrianě, která stála po boku zrzky v zelených šatech a masce. James okamžitě vyskočil jen, co zrzku uviděl. Než k nim stačil dojít, Sirius s Adrianou se vypařili mezi tančícími.
,, Můžu poprosit o tanec ?" zeptal se zrzky tiše. Ta se k němu otočila a pohlédla na něj překvapivě zelenýma očima.
Lily zamrkala na kluka před ní. Měl na sobě zelenou škrabošku, která perfektně ladila k jejím šatům. Kluk byl očividně nervózní, jenže s maskou na obličeji nepoznala, kdo to je, ikdyž hlas se jí zdál nesnesitelně povědomý. Když si uvědomila, že jí neznámý prosil o tanec, kývla.
James vydechl zadržovaný dech, nabídl Lili rámě, která ho přijala a odvedl ji mezi ostatní tanečníky. Hrála pomalá a tichá melodie a James Lily lechce přitiskl k sobě. Ta mu položila hlavu na rameno a nechala se vést.
Hudba plynula spolu s večerem zatímco Adriana ani Sirius se neobjevili. Po půlnoci James s Lily opustili Velkou síň a vydali se k jezeru, kde se posadili. Chvíli tiše seděli, až Lili prolomila ticho.
,,Kdo jsi ?" zeptala se a podívala se mu do očí.
,,Pořád mě nepoznáváš ?" řekl až překvapivě smutně. Lily zavrtěla hlavou.
,,Hlas je mi povědomý," přiznala. Zvedla ruce a chtěla mu sundat škrabošku. James ji, ale zastavil.
,,Opravdu na mě nezačneš vřískat, až mi ji sundáš ?" zeptal se a v hlasu mu znělo pobavení, smutek a naděje dohromady. Lily nevěděla, co na to říct. Proto ho pohladila po tváři a nepatrmě se usmála. James ji pustil ruce a Lily mu sundala masku.
Chvíli bez hlesu zírala. Potom se naklonila a políbila ho.
Od zapovězeného lesa je sledovali dva páry očí. Sirius se spokojeně uculoval a i Adriana se pousmála.
,,Už bylo načase," řekli oba najednou. Siriusův úsměv se ještě rozšířil, ledabyle se opřel rukou o strom a sjel Adrianu pohledem. Ta na něj pozvedla obočí.
,,Takhle balíš holky Siriusi ?" řekla se smíchem. Sirius se na ni zprvu zamračil, potom se však taky usmál a přibližoval se k ní, dokud ji neměl přitisknutou na těle.
Adriana se přestala smát, místo úsměvu nasadila vyzývavý výraz.
,, A co teď ?" řekl.
,,Uvidíme," zašeptala. Naklonila se k němu, políbila ho a Sirius polibek vášnivě oplácel.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
OBLÍBENÉ

Vampire Academy
Black Magician Trilogy by Trudi Canavan
The Kingkiller Chronicle by Patrick Rothfuss
Harry Potter by J.K. Rowling
Inheritance by Christopher Paolini
The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Anita Blake by Laurell K. Hamilton
Kate Daniels by Ilona Andrews
Lux

A OSTATNÍ

Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan
Covenant by Jennifer L. Armentrout
Fallen by Lauren Kate
The Chronicles of Narnia by C.S. Lewis
The Hunger Games by Suzanne Collins
House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast
Hush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Lord of the Rings by J.R.R. Tolkien
Evernight by Claudia Gray
Fifty Shades by E.L. James
Firelight by Sophie Jordon
Black Dagger Brotherhood
Mercedes Thompson by Patricia Briggs
Shadow Falls by C.C. Hunter
"Je to síla vlastního přesvědčení, která rozhoduje o úspěchu a ne počet následovníků," R. Lupin